Cronici Meciuri

Fara emotii:

ANL Bacau - FC Stars Bacau 3-6(2-2)

Meciul cu ultima clasata se anunta a fi unul destul de usor pentru FC Stars. Pe de o parte gazdele partidei nu au reusit sa obtina niciun punct in primele 4 etape, in timp ce la Stars domina inca starea de frustare de dupa partida cu Izvoarele pierduta in ultima secunda precum si faptul ca de 3 etape nu am mai cunoscut gustul victoriei.

Intram in meci prost ca de fiecare data si primim iarasi gol in primele 5 minute. Un corner executat bine de ANL-isti s-a incheiat cu o reusita in poarta lui Vlad. Alex insa suna trezirea, dupa o pasa de geniu data de Ady care il serveste si pe Mihai excelent si scorul devine 2-1. La ultima faza a primei reprize, gazdele egaleaza un sut bine plasat.

Partea a doua incepe fulminant pe Stars, Alex Cojocaru inscriind de 2 ori dupa 2 pase date exceptional de acelasi Ady si reusea hattrick-ul. ANL-istii vizibil obositi, reduc motoarele si acelasi Alex Cojocaru mai puncteaza inca de 2 ori! La final insa scorul a fost 6-3 pentru FC Stars, dupa o ultima reusita semnata din partea ANL Bacau.

Jocul a fost unul bun, semn ca FC Stars isi revine incetul cu incetul! Omul meciului a fost Alex Cojocaru urcand pe primul loc la golgheteri cu 8 reusite, detronandu-l pe Ady (7) astazi in rol de pasator decisiv!

Razbunarea lui Bibire

Etapa a 4-a a campionatului a adus fata in fata echipele "surori" FC Stars Bacau si FC Izvoare. Prieteni buni in afara tereneului, jucatorii celor doua formatii au uitat pret de 50 de minute de orice si s-au daruit pentru echipele respective, iesind un meci frumos incheiat insa cu victoria celor din Izvoare, mai buni din punct de vedere fizic. Meciul a inceput de la 0-2 iarasi, Bibire Daniel, omul care a marcat primul gol din istoria echipei FC Stars, a dat 2 boabe ducand Izvoarele dupa 5 minute in avantaj. Adrian reduce scorul la 1-2 cu un gol frumos cu capul, apoi Bogdan Baluta profita de o greseala imensa a apararii si inscrie pentru 1-3. Acelasi Adrian puncteaza iarasi si se intra la cabine cu 2-3.

Partea a doua a fost una anosta, dar in minutul 48, Adrian reuseste hattrickul inscriind direct din lovitura libera in vinclul portii, insa Izvoarele ne prinde pe contraatac si cu 25 de secunde inainte de final, Codrin Dinu inscrie pentru victoria oaspetilor, succes care ii duce pe acestia la 9 puncte dupa 4 etape.

FC Stars Bacau ramane cu 5 puncte si cade pana pe pozitita a 4-a a clasamentului.

Etapa 3: FC Bambus - FC Stars Bacau 2-2 (0-1)
Echitabil si nu prea...

FC Bambus si FC Stars Bacau s-au intalnit astazi 17.09.10 in etapa a 3-a a SuperLigii II Mini-Fotbal amatori. Primele 2 clasate au promis o partida spectaculoasa si s-au tinut de cuvant.

Doar de 15 secunde au avut nevoie oaspetii sa aiba prima ocazie, sutul lui Costel Salahoru(venit in locul lui Adrian) zguduie bara transversala a celor de la Bambus incremeniti la acea faza!

Meciul are ritm, ambele echipe se tatoneaza, dar experienta lui Mihai isi spune cuvantul si inscrie cu un sut formidabil in vinclul portii ducand scorul la 1-0 inca din mintul 8 al partidei! Bambus-ul ataca, Stars-ul se apara excelent iar la cabine se intra cu scorul de 0-1, multumitor pentru echipa noastra!

Partea a doua incepe cu marea ocazie a lui Alex Cojocaru, mingea sutata de el din 3 metri loveste transversala care salveaza inca odata formatia gazda. Egalitatea insa este restabilita in minutul 45 la o faza bine lucrata de Bambus, in care apararea noastra a fost facuta sah-mat Cu 5 minute inainte de final, Ionut o comite, iar Bambus se duce la 2-1 si incepe tentativa de aparare a rezultatului, care insa da gres, Ionut rescumparandu-si greseala de la golul 2-1, inscriind cu un sut bine plasat dupa un corner batut perfect de Mihai!

Partida se incheie cu scorul de 2-2, un rezultat echitabil si nu prea, insa e mai bine cu un punct decat deloc! In urma rezultatelor de astazi, FC Stars coboara pe 3, Izvoarele reusind o surpriza placuta prin victoria cu 3-2 in fata celor de la Technomarket, anuntand pentru saptamana viitoare un derby exploziv, gazde fiind cei de la FC Stars Bacau!

Saptamana viitoare: FC Stars Bacau - FC Izvoare!!!

Etapa 2: FC Stars Bacau - Technomarket 5-3 (1-2)

Cel mai frumos al actualei editii de campionat, s-a desfasurat astazi 12 septembrie 2010 cu incepere de la ora 18.00 pe terenul Mihai Dragan!
Doua din favorite au demonstrat ca merita acest statut si astfel a rezultat un meci de exceptie!

FC Stars venea dupa un 2-2 obtinut cu Fair.Play, partida in care au fost egalati la ultima faza, in timp ce Technomarket administrase un usturator 6-2 celor de la ANL Bacau!

Dupa doar 3 minute de joc, oaspetii partidei conduceau cu 2-0 dupa ce apararea noastra a dormit la 2 faze identice, din care au rezultat 2 goluri marcate ca in curtea scolii.
Adrian Rusu semneaza trezirea gazdelor, inscriind pentru 1-2 cu 3 minute inainte de finalul primei reprize, una in care Vlad Amariei, portarul nostru a fost un adevarat inger-pazitor, reusind sa salveze de 3 ori incredibil la 0-2. Un gol atunci ar fi incheiat partida.

Pauza un sfetnic bun!

25 de minute FC Stars n-a aratat aproape nimic, dar repriza secunda incepe fulminant!
In 2 minute, Adrian Rusu marcheaza 2 goluri superbe si duce scorul la   3-2!!!!
Oaspetii se napustesc in atac, si ajutati si de centralul partidei egaleaza la 3-3! Meciul are un ritm incredibil, Technomarket ataca incontinuu, FC Stars se apara si pe contraatac reusesc sa marcheaze printr-un autogol al oaspetilor, la o faza lucrata excelent de Adrian Rusu, Alex Cojocaru si capitanul echipei, Mihai Sandu!
Vlad Amariei apara din nou fantastic scotand mingea incredibil de alte 4 ori, ajutat de 2 ori si de bara. Pe final, un nou contraatac aduce al cincilea gol pentru FC Stars, acesta fiind inscris de Alex Cojocaru, dupa o pasa venita de la acelasi Adrian Rusu!
Meciul se incheie cu victoria celor de la FC Stars care se aseaza pe locul 2 inaintea celor de la FC Bambus, cu care vom juca saptamana viitoare!